OD:ZYSK squat w plakacie i w samym sercu pruskiej mentalności

 

 

Niepozorne… czarno-białe… z przekazem politycznym… bawiące się słowem … z typograficzną kłódką i  dziurką… przemyślane… z ramką z zaokrąglonymi bokami… bez autora… ze światłem… czytelne… klejone byle gdzie na przekór mieszczańskiej i pruskiej potrzebie porządku… dla przyjezdnych*….

Plakaty zapraszające na otwarcie kolejnego squatu w Poznaniu OD: ZYSK, a tym  razem w samym sercu metropolii poznańskiej, w samym Starym Rynku, tuż obok kultowego Bazaru i Placu Wolności, na ulicy Paderewskiego 1.

 

 

 

 

 

 

 

źródła:

* "Ten młody człowiek wychwala Warszawę, bo tam się coś dzieje w podwórzach. Ale tam pracuje 200 tys. przyjezdnych i oni nie mają z sobą co zrobić wieczorem, to wychodzą. I dla nich się to robi. Ale my tego nie potrzebujemy. My w Poznaniu mamy kilkuset takich, co przyjeżdżają do pracy. A poznaniacy wolą siedzieć w domu z żoną, z rodziną, w gronie najbliższych znajomych." - wypowiedź Wojciecha Kruka wg Gazety Wyborczej - http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13801908,Przygnebiajaca_metropolia_wedlug_Wojciecha_Kruka.html

zdjęcia z relacji Gazety Wyborczej – http://poznan.gazeta.pl/poznan/51,36001,13816646.html?i=2

 

Related Posts

e-mail

drukarnia@polewski.pl

 
 

telefon & mobile phone

+48 604 090 662