100 lat czyli Okrąglak po nowemu

 

 

Centrum. Ezoteryczny Poznań. Ruskie prostytutki na Pigalaku.  Zalepione plakatami ulice. Sztuczna jasność neonów. Antropologia w Komitecie Wojewódzkim PZPR. Pościgi szemranych aut. Darmowy kibel w McDonald’s i oczywiście, górujący nad wszystkim Okrąglak. Tak pamiętam to miejsce, takie mam obrazy Poznania  z lat 90 XX wieku kiedy mieszkałem  tuż obok, na ulicy Kantaka – przedwojennej ulicy burdeli.

Zbudowany w 1949 roku według modernistycznego projektu Marka Lykama . Znane i cenione centrum zakupowe Poznania i Wielkopolski w czasach niedoboru i socjalistycznej gospodarki. W 2003 roku budynek został wpisany na listę zabytków. W latach 2011-2012 przeszedł gruntowny remont. Dziś „Centrala Handlu” przeniosła się do Starego Browaru, a Okrąglak przyjął funkcję biurowo-usługową.

Proponuję wypić 100 lat. Kubek projektu Andrzeja Majchera do kupienia w Cafe Głośna.

 

ps. 05.04.2013, god. 14.49 – Po telefonie z Centrum Informacji Miejskiej  (ul. Ratajczaka 44) poprawiam wpis na stronie i informuję, iż poznański CIM „nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie sprzedaży kubków” i prosi o usunięcie informacji o możliwości takiego zakupu . No comments.

 

 

 

 

Okrąglak po północy ( 03.04.2013). Zdjęcie z telefonu … i po liftingu Okrąglak.

 

 

 

 

 

Ezoteryczny Poznań (uważny obserwator odnajdzie szybki kadr z Okrąglakiem)

 

źródła:

www.glosna.pl

www.pl.wikipedia.org/wiki/Dom_Towarowy_Okr%C4%85glak

www.goo.gl/maps/BqfMb

www.facebook.com/cim.poznan

Related Posts

e-mail

drukarnia@polewski.pl

 
 

telefon & mobile phone

+48 604 090 662