Kolor na zdrowie!

 

 

Błękitne? Nie dziękuję, jeszcze nie potrzebuję! wzbrania się mój kolega, rechocząc znacząco. A przecież prosił  o lek przeciwbólowy.

 

Pewnie by zażył i poczuł się lepiej, gdyby  pastylka była biała. Przynajmniej w Polsce, bo w USA najlepiej ból głowy zwalcza mała czerwona pigułka.

 

viagra-blue-niebieski-wielki-błekit

 

 

Kolory mają znaczenie, a przynajmniej tak nam się  wydaje. Z badań wynika, że nasza wiara w skuteczność danej terapii ma związek z wyglądem, czyli kształtem i kolorem medykamentów.

 

No bo taka witamina C… Wiadomo- jest w dużych ilościach w  dzikiej róży, papryce, zielonej pietruszce i chrzanie. Ale czy połknęlibyście witaminę C w kolorze natki? C jak cytryna, musi być żółta, żeby jej zaufać.

 

 

kolor-żółty-cytryna-Yellow-witamina-C-Pantone

 

 

Leki uspokajające powinny być białe. Tabletki dla dzieci różowe.

Środki na przeczyszczenie natomiast- brązowe lub zgniłozielone. Kto odgadnie dlaczego ?;-)

Co ciekawe: do lat 60-tych ubiegłego wieku wszystkie leki były białe lub pastelowe. Kolor do produkcji wprowadzono wraz z żelowymi kapsułkami. Dziś szacuje się, że w przemyśle farmaceutycznym używa się 80 tysięcy kolorów. W czasach, gdy przeciętnie rocznie połykamy ok. 20 różnych preparatów ich kolor i różny kształt mają znaczenie. Szczególnie dotyczy to osób starszych, bez opieki, którym trudno byłoby odróżnić poszczególne leki.

 

 

Pills-pink-Pantone-rozowy-magenta

 

 

Ktoś powie: placebo i będzie miał rację. Wszak kolor nie ma nic wspólnego z substancją czynną zawartą w lekach. Ale jeśli nawet tak jest- jeśli z większą wiarą sięgamy po niebieskie, gdy pragniemy wielkiego błękitu, a białe, gdy ciszy i ukojenia- to przecież wtedy większa jest szansa, iż pozytywny efekt nastąpi i poczujemy się zdrowsi.

 

 

White-Pill-Pantone-Biała-tabletka

 

 

Więcej:

 

Kolor pigułki robi różnicę

Czerwone leczy lepiej

 

 

Related Posts

e-mail

drukarnia@polewski.pl

 
 

telefon & mobile phone

+48 604 090 662