Kalendarz 2014 z PIN-UP … Olimpic Calendar 2014 by Andrew Tarusov

 

7.25 – wschód Słońca. 29 listopada roku 2013. Ciemno za oknem, a w oczach klei.

Dzień trwa 8 godzin i 1 minuta. Teraz będzie już tylko gorzej. „Dół jak ch…j”  mówiąc Patyczakiem (1).

Melancholia i depresja jesienna.

Byle do stycznia. Byleby do wiosny.

Zamrozić się na ten czas ? Zapaść w sen zimowy ? Nie wychodzić z łóżka ? A może inaczej ….

Po męsku, proponuję na chwilę oderwać się od stanu odrętwienia, w miedzylądowaniach, tak na próbę i bez zobowiązań,  pocieszyć ludzkie oko, ludzkimi  obrazkami.

No bo kto jest najlepszym przyjacielem człowieka ?? Nie pies, nie kot. Tak, tak, drugi człowiek. Patrzcie, radujcie oko. Jest na co. Rok 2014 będzie jeszcze ładniejszy jak się patrzy na ten kalendarz. 12 uśmiechów + okładka i jest dobrze.

Olimpic Calendar 2014 by Andrew Tarusov (2). Stylizacja na Pin-Up z lat 40 i 50 XX wieku. Trend w ilustracji i modzie. Pulchne i rozkołysane dziewczyny, choć tutaj mam wrażenie jak gdyby szczuplejsze. Dużo czerwieni, dużo seksapilu, dużo białych zębów i śniegu.

Nazwa PIN-UP od angielskiego słowa przypiąć, powiesić. Mechanicy samochodowi, bo chyba w tej formie przetrwało to do naszych czasów, zawieszają plakaty pół nagich dziewczyn w swych warsztatach. Tak powstał styl PIN UP GIRLS, gdzieś miedzy smarami, kluczami, śrubkami i czajnikiem na herbatę. Nigdy nie podzielałem tej estetyki, ale podobno, „w warsztacie dupa musi być” (tak mi powiedział wysoko postawiony kreator gadżetów rynku motoryzacyjnego), bo „nie ma sprzedaży jak jej nie ma”.

Tutaj jednak mamy ciekawą grę z stylem Pin-UP, socrealem i Olimpiadą 2014 w Soczi.

Gwiazdka za chwilę. 33 dolców to niewiele. Kupuję, choć uczciwie powiem nie lubię w ogolę kalendarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1) Patyczak , a właściwie Grzegorz Kmita. Punk kabareciarz, muzyk, grafficiarz-koszulkowiec  i przyjaciel. Galeria KLUB NEGATYWNYCH ODJAZDÓW niejednemu poprawi humor.  Polecam:)

(2) Nie znam rosyjskiego, choć uczyłem się 8 lat. Do dziś żałuje. Nie wiele rozumiem  co piszę i co mówi. Polecam jego stronę . Tam jest prawie wszystko. Andrew Tarusov, Illustration, Pin Up Calendars & Animation 

 

Related Posts

e-mail

drukarnia@polewski.pl

 
 

telefon & mobile phone

+48 604 090 662