Ulotka składana „Afrykamera”

 

Festiwal Filmów Afrykańskich „AfryKamera”, pierwszy w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii, organizowany jest raz do roku w Warszawie, przy czym mniejsze odsłony wydarzenia odbywają się w kilku innych miastach w Polsce.

Festiwal zapoczątkowano w 2006 roku wspólnie z Ambasadą Republiki Południowej Afryki przy ogromnym wsparciu byłej ambasador tego kraju w Warszawie, Febe Potgieter Gqubule. Kolejne edycje AfryKamery były niezwykle dobrze przyjęte w polskich mediach, a w 2007 roku AfryKamera uzyskała nominację Nocnych Marków Aktivista za najlepsze wydarzenie roku. W latach 2006-2013 w festiwalu uczestniczyli m.in. goście (reżyserzy i twórcy) z Angoli, Mozambiku, RPA, Burkina Faso, Nigerii, Wielkiej Brytanii, Francji, Mauritiusu, Algierii, Rwandy. Łącznie w tym okresie pokazano ponad 200 filmów afrykańskich z całego kontynentu…

Celem Festiwalu jest przybliżanie największych osiągnięć Afryki w zakresie kina, co pozwala na bieżące obserwowanie rozwoju kontynentu w tym sektorze oraz przełamywaniu nieprawdziwego stereotypu, że Afryka jest kinową pustynią. Dotyczy to nie tylko dorobku ostatnich kilku lat, również przybliżaniu nieznanej, a wielce wartościowej twórczości klasyków tego regionu. Dodatkowo dążymy do przybliżania znajomości specyfiki kinematograficznej regionów afrykańskich oraz do przedstawienia i rozjaśniania jak lokalne różnice kulturowe potrafią znacząco wpływać na język kinowy i specyfikę twórczości.

 

Ulotka „Afrykamera”

– format: zamknięty 160 x 160 mm, otwarty 320 x 480 mm

– kolorystyka: CMYK (4 + 4)

– papier & materiał: 130 g/m²

– rodzaj wykończenia: falcowanie (3 łamy krzyżowo)

– nakład: 3000 sztuk

– miejsce dostawy: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań

– wydawca & zleceniodawca: „Afrykamera

 

 

afrykamera_ulotka_2010

afrykamera_ulotka_2010_1

afrykamera_ulotka_2010_2

afrykamera_ulotka_2010_3

afrykamera_ulotka_2010_4

afrykamera_ulotka_2010_5

 

 

 

Related Posts

e-mail

drukarnia@polewski.pl

 
 

telefon & mobile phone

+48 604 090 662